آرتیم  |  RTeam.ir

طراحی وبسایت، خدمات هاست و دامنه، طراحی و گرافیک

وبسایت چیست و چه کاربردی دارد؟


سایت به طور کلی صفحه یا صفحاتی است که در دنیای مجازی اینترنت وجود دارد که کاربرد و هدف از تشکیل یک سایت، معرفی محصولات و فعالیت ها، ارتباط با مشتری، ارائه خدمات، فروش و ... می باشد.


به دلیل اینکه هزینه داشتن یک وبسایت خوب، بسیار بسیار کمتر از هزینه راه اندازی یک فروشگاه و مغازه و شرکت می باشد، بنابراین امروزه می توان گفت که هر شخص و شرکتی حداقل یک وبسایت دارد. شما می توانید چندین وبسایت در زمینه های مختلف داشته باشید یا یک وبسایت بزرگ برای پوشش تمام خدمات و زمینه های فعالیت خود داشته باشید.


به طور کلی سایت ها به دو دسته کلی طبقه بندی می گردند: سایت استاتیک و سایت داینامیک


استاتیک به سایت هایی اطلاق می گردد که ارتباط مستقیم با مشتری ندارند و به طور کلی هیچ دیتایی از طرف سایت به سرور وارد نمی شود و پنل مدیریتی ندارند. این وبسایت ها معمولاً برای معرفی یک محصول خاص، معرفی خدمات، ارائه کاتالوگ و فروش های غیر اینترنتی کاربرد دارد. این نوع سایت ها به دلیل عدم داشتن پنل کاربری و مدیریت، هزینه بسیار پایین تری دارند و سریعتر آماده می گردند.

داینامیک به سایت هایی گفته می شود که دارای بخش های پویا و گسترده ای بوده و با مخاطب ارتباط بر قرار می کنند؛ دارای فرم هایی برای دریافت اطلاعات از کاربر هستند؛ پنل مدیریت و پنل کاربری دارند. این نوع وبسایت ها به دلیل پیچیدگی کد نویسی و گستردگی بسیار زیاد، هزینه بالاتری دارند و زمان کد نویسی آنها بیشتر است؛ اما توجه کنید که امروزه بیش از ۸۰ درصد سایت هایی که طراحی می شود، از نوع داینامیک می باشد. سایت داینامیک بیشتر زمانی کاربرد دارد که اطلاعات وبسایت شما در حال تغییر بوده و همچنان به سایت شما محتوا و مطالب اضافه می گردد.

سایت اختصاصی چیست؟


امروزه در اینترنت شما قالب ها و پنل های مدیریت سایت بسیار متنوعی را به صورت رایگان یا غیر رایگان می توانید پیدا کنید، اما توجه کنید که این قالب ها معمولاً دارای اشکالات، ایراد ها و باگ ها (اشکالات و نقص های برنامه نویسی و امنیتی) می باشند که در آینده باعث می شود به مشکلاتی برخورده و وبسایت شما از کار بیفتد یا بدتر از آن، اطلاعات شما از بین برود.

مشکل دیگری که قالب های آماده دارند این است که در آنها بخش های اضافه ای وجود دارد، مانند تبلیغات سازنده قالب، بخش های اضافه و بی کاربرد دیگری که تنها باعث کند شدن وبسایت شما می گردند؛ همچنین در صورتی که شما بخواهید بخش دیگری به سایت خود اضافه کنید، این امکان دیگر وجود ندارد و شما محدود به استفاده از امکانات پیشفرض آن سایت و پنل مدیریت می شوید.


سایت اختصاصی و پنل های اختصاصی به پنل ها و سایت و قالب هایی گفته می شود که بر اساس نیاز شما کد نویسی می گردند و بخش هایی که شما لازم داشته باشید روی آنها قرار می گیرد؛ همچنین در آینده در صورتی که بخواهید سایت خود را گسترش دهید به راحتی این کار قابل انجام است. اما سوالی که مطرح می شود این است که چرا همه سایت اختصاصی ندارند؟

یک سایت عمومی به صد ها و شاید هزاران نفر فروخته می شود بنابراین هزینه کمتری دارد؛ اما یک سایت اختصاصی تنها برای شما کد نویسی شده و در اختیار شخص دیگری قرار داده نخواهد شد، بنابراین هزینه بالاتری دارد و پس از سفارش باید مدت زمان زیادی وقت صرف کد نویسی و طراحی آن سایت شود.


سایت اختصاصی بهتر است یا سایت عمومی ؟!!


برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر یک وبسایت موقت و تنها صرفاً جهت اینکه بخواهید یک سایت داشته باشید، پیشنهاد ما این است که یک سایت عمومی ارزان تهیه کنید؛ اما اگر به وبسایت و کسب و کار خود اهمیت می دهید و تمایل دارید با استفاده از وبسایت کسب و کار خود را رونق دهید و برند خود را جهانی کنید و از همه مهمتر به آینده فکر می کنید پیشنهاد ما این است که یک وبسایت اختصاصی تهیه کنید.

هزینه بالاتر یک وبسایت اختصاصی را یک نقص در نظر نگیرید، زیرا این یک سرمایه گذاری بهینه است که در آینده باعث رشد و ترقی شما خواهد شد.

پنل مدیریت (CMS)


همانطور که در بالا اشاره شد، وبسایت های استاتیک هیچ گونه پنل مدیریتی ندارند؛ اما وبسایتی که داینامیک باشد نیاز به یک و حتی برخی موارد نیاز به بیش از یک پنل مدیریت دارد.

به طور کلی به این پنل مدیریت CMS گفته می شود که مخفف کلمه Content Management Systems یا سیستم های مدیریت محتوا است.


با استفاده از پنل مدیریت، شما محتوای وبسایت خود را کنترل می کنید، این محتوا می تواند شامل فرم ها و اطلاعات دریافتی، مطالب و صفحات سایت، کاربران سایت، سیستم های اطلاع رسانی، بخش فروش و به طور کلی دیتابیس سایت شما باشد که امکانات و سطوح دسترسی و کاربرد ها بسته به نوع پنل مدیریت متفاوت است.

در اینترنت امروزه پنل مدیریت یا به طور کلی سایت وردپرس به شدت معروف شده است و بسیاری از وبسایت ها و اشخاص از این سیستم استفاده می کنند. این سیستم به شدت سنگین بوده و سایت هایی که با این سیستم منتشر می گردد بسیار کند بوده و از سرعت پایینی برخورداند. توجه کنید که قالب های طراحی شده برای این سیستم دارای محدودیت هایی است، زیرا باید دقیقاً بر اساس کد های تعریف شده پنل وردپرس کد نویسی گردد، در غیر این صورت قالب فعال نمی گردد.

مشکل دیگری که پنل وردپرس، جوملا و دیگر سیستم های آماده دارند، محدودیت شدید آنها است. به طور مثال در وردپرس شما می توانید به کاربران خود پنل کاربری ارائه کنید، اما این پنل فقط یک عضویت و یک پروفایل را در اختیار کاربر قرار می دهد، شاید بپرسید پس دیگر امکانات پنل کجاست؟ پاسخ به این سوال ساده است، هیچ امکانات دیگری تعریف نشده است و بدترین مشکل اینجاست که نمی توانید در پنل وردپرس تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنید.

از نقص ها و ایرادات امنیتی وردپرس چشم پوشی نمی کنیم، با انتشار هر نسخه وردپرس، باگ ها و ایرادات امنیتی آن توسط هکر ها منتشر می گردد و یکباره تعداد بسیاری سایت های اشخاص و شرکت هایی که از وردپرس استفاده می کنند، هک شده و اطلاعات خود را از دست می دهید؛ این امر به یک حالت معمول و روند عادی تبدیل شده است، و تا زمانیکه وردپرس نقص را برطرف کند و سایت را آپدیت کند ممکن است تا چندین ماه طول بکشد.


از خودتان بپرسید که آیا این ریسک قابل قبول است؟


یک وبسایت و پنل مدیریت اختصاصی که فقط در اختیار شما قرار می گیرد، باعث می شود هیچ شخص دیگری از کد نویسی و اطلاعات و دیتابیس سایت شما آگاهی نداشته باشد، بنابراین تحت هیچ شرایطی مورد حملات هکر ها قرار نمی گیرید. همچنین اینکه آرتیم به محض وجود هر مشکلی حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد آن مشکل را بر طرف می کند.

یک وبسایت اختصاصی بخش های اضافه و بی کاربرد را ندارد و تنها بخش هایی که شما بخواهید و نیاز داشته باشید به آن اضافه می گردد. این امر باعث می شود علاوه بر بالا رفتن سرعت سایت، کارایی و ارزش سایت شما نیز بالا رود؛ همچنین کاربران شما راضی تر بوده و تمایل بیشتری به استفاده از سایت و خدمات شما دارند.

تماس با تیم مشاوره آرتیم


پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به ثبت سفارش، ابتدا با چند نفر از دوستان، همکاران و دیگران مشورت کنید؛ همچنین در نظر بگیرید که آرتیم مشاوره رایگان برای شما آماده کرده است و از طریق اطلاعات زیر می توانید با تیم مشاوره رایگان آرتیم ارتباط بر قرار کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.


ارتباط از طریق ایمیل

۷ روز هفته ۲۴ ساعته
connect@RTeam.ir

شبکه های اجتماعی

@RTeam_web
۰۹۳۰ ۸۰۲ ۹۲ ۳۸

ارتباط تلفنی و پیامکی

روزهای غیر تعطیل ۹ تا ۱۷
۰۹۳۰ ۸۰۲ ۹۲ ۳۸

با توجه به موارد قید شده در بخش حریم خصوصی کاربران، مجموعه آرتیم هیچ اطلاعاتی از کاربران خود را منتشر نکرده و به اشتراک نمی گذارد؛ بنابراین جهت مشاهده نمومه کار آرتیم، وبسایت و پنل مدیریت ما را بررسی و مشاهده کنید. وبسایت و پنل کاربری آرتیم نمونه بارزی از نحوه عملکرد و کد نویسی ما می باشد. لطفاً تقاضای مشاهده نمونه کارهای دیگر نکنید، زیرا ارائه اطلاعات کاربران برای ما مقدور نمی باشد.


شروع هزینه طراحی و کد نویسی سایت استاتیک از ۷۵ هزار تـومان و طراحی و کد نویسی قالب سایت داینامیک از ۱۵۰ هزار تـومان و هزینه طراحی و کد نویسی پنل CMS و پنل کاربری از ۱۵۰ هزار تـومان می باشد.


هزینه های قید شده، هزینه کد نویسی حالت ساده با امکانات اولیه و اصلی برای شروع می باشد؛ امکانات و قابلیت ها و بخش های بیشتر در پنل مدیریت شامل هزینه می گردد و به هزینه کلی افزوده خواهد شد.


شروع هزینه کد نویسی و طراحی CMS و پنل های کاربری و پنل های مدیریت از ۱۵۰ هزار تـومان می باشد، امکانات اولیه پنل های CMS شامل مدیریت عناوین و صفحات وبسایت و نیز مدیریت کامل مطالب با قابلیت افزودن/حذف/ویرایش مطالب و صفحات می باشد. پنل کاربری و مدیریت دارای امکانات اولیه ورود، خروج، عضویت، بخش مشاهده کاربران و مدیریت کاربران، پروفایل کاربری و آمار کامل ورود و فعالیت های کاربر در پنل می باشد. امکانات دیگر شامل هزینه می گردد.


علاوه بر طراحی و کد نویسی انواع وبسایت، آرتیم در زمینه طراحی نرم افزار های آنلاین نیز به صورت حرفه ای فعالیت می کند، نرم افزار هایی مانند حسابداری آنلاین، انبار داری، فروش و صدور فاکتور، کنترل حساب، نرم افزار وبمیل اختصاصی و ...


در صورتی که برای ثبت سفارش مشکلی دارید: فرآیند ثبت سفارشات

فرم سفارش اولیه وبسایت


پس از ثبت و ارسال، مسئول بخش برنامه نویسی سفارش شما را بررسی می کند، سپس با شما تماس گرفته شده و اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار خواهد گرفت، همچنین یک فرم دیگر به شما ارائه می گردد که اطلاعات جزئی بخش های مورد نیاز از شما دریافت می گردد.


فرم سفارش فقط برای کاربران سایت در دسترس است، به پنل کاربری خود وارد شده یا در سایت عضو شوید.